SUF 125 – mezinárodní výstava vynálezů Stockholm

 

V rámci oslav 125 let švédského svazu vynálezců dne 5.10.2010 byla uspořádána mezinárodní výstava vynálezů pod záštitou IFIA ve dnech 4.-7.10. 2010 na mezinárodním výstavišti ve Stockholmu společně s mezinárodní strojírenskou výstavou obrábění a manipulace s výrobky a výstavou PLECH 2010. Tento komplex výstav zaručoval vyšší návštěvnost než u samostatné výstavy vynálezů. Výstavy vynálezů se zúčastnilo 98 vynálezců z 15 z celkem 88 členských zemí IFIA. Byly k vidění velmi jednoduché a přímo geniální vynálezy a naopak velmi triviální vynálezy v průmyslu, jako chemie, energetika apod. Také odměny dostali ti s jednoduchými geniálními vynálezy, jako např.absorpční zařízení pro zachytávání kinetické energie nárazu s výrobou energie elektrické z Polska nebo demontovatelná zipová sponka ze Švédska a další.
Českou republiku reprezentoval ČSVZ osmi vynálezy. Nejvýznamnější byl přístroj EXPLONIX výrobce RS Dynamics Praha – projekt EUREKA E! 4502 VENUS  Integrovaný detektor radionuklidů, tedy odhalování tzv. špinavých bomb teroristů.; další projekt EUREKA E! 4095 NANOSILVER - výrobek NAILEXPERT firmy OMEGA ALTERMED, ohodnocený Bruselem jako nejlepší lék EU proti plísni nehtové.; tabulka pro hodnocení inovačních řádů u služeb ing.Pavla Dlouhého, EUR Ing., předsedy ČSVZ – vhodná nejen pro projekty EUREKA; bezlopatková turbína SETUR ing. M. Sedláčka, CSc. z ČVUT, fakulty stavební v Praze; Pantograf V 09 prof. Ing. J.Volfa, DrSc., místopředsedy ČSVTS a vedoucího katedry elektrotechniky a automatizace na České zemědělské universitě v Praze; software pro výuku jazyků pro dyslektiky – Jazyky bez barier - ing.Dagmar Rýdlové z Prahy; oblek pro trvale ležící pacienty z Technické university Liberec a RONJA ing.Marka Penhakera, PhD. Z Vysoké školy báňské v Ostravě. Všechny vynálezy byly umístěny ve stánku 3 x 1 m a o jejich dokonalou reprezentaci se postarali ing. Pavel Dlouhý, EUR Ing., předseda ČSVZ a ing.Pavel Jirman, místopředseda ČSVZ. To, že byla česká expozice zajímavá, svědčí i skutečnost, že obdržela od švédského svazu vynálezců stříbrnou medaili. Další medaili – bronzovou - obdržel výrobek Nailexpert Mgr. Mariky Chrápavé z Omega-Altermed Brno a speciální zlatou cenu (Speciál Award in recognition of our outstanding contribution to  invention) si odnesla tabulka pro hodnocení inovačních řádů ve službách ing. Pavla Dlouhého, EUR Ing.

Jak je vidět, že čeští vynálezci, kteří jsou ochotni vystavovat na mezinárodních výstavách, s ČSVZ dokonce zdarma, jsou opravdu kvalitními vynálezci v mezinárodním měřítku, neboť z každé výstavy IFIA si přinesou medaile vyšších úrovní.
Na této výstavě je nutné poděkovat také zástupcům české firmy NAREX Ždánice, konkrétně ing.Ivo Hanáčkovi s asistentkou, kteří se starali o další dobrou reprezentaci českého průmyslu v tvrdé konkurenci globální ekonomiky. Bylo velmi příjemné se setkat s těmito reprezentanty.

Doufáme, že další mezinárodní výstava IFIA ve Varšavě, ve dnech 4.- 7.11.2011 nebude mít nouzi o kvalitní české vynálezce, reprezentované ČSVZ.


                                Ing.Pavel Dlouhý, EUR Ing.
                        předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Žádné události
306066