Účast ČSVZ na akcích IFIA


Rok 2009

 

Účast na mezinárodní výstavě vynálezů Genius Budapešť
Pořadatelem byla Asociace maďarských vynálezců (MAFE) při příležitosti svého 20. výročí založení a jejíž zakladatel je současným prezidentem IFIA. Výstavy se zúčastnilo 320 vystavovatelů z 25ti zemí. Českou Republiku zastupoval ČSVZ za účasti místopředsedy P. Jirmana a byly obsazeny 4 panely prospekty A1, videoprezentace na PC, 8 druhů letáků A4 a jeden model. Na výstavě se podařilo Bezlopatkové turbině SETUR získat extra mezinárodní cenu Asociace vynálezců Syrie za unikátní řešení.

Účast na mezinárodní výstavě IENA Norimberk
61. IEENA Norimberk se konala ve znamení hesla „Ideje - vynálezy - inovace" a bylo vystaveno více jak 800 vynálezů ze 33 zemí. I v časech globální krize výstava jasně ukázala, že zájem o vynálezy, řešení problémů a nových idejí výrobků je na vzestupu a hledání inovací, které mají potenciál pro úspěšný marketing se stává intenzivnější.

Velmi zajímavá expozice byla SIGNO - klub vynálezců Německa s řadou dětských vynálezců.
ČSVZ vystavoval v rámci stánku IFIA 8 posterů , 2 modely a řadu letáků A4. Poprvé byli vedle zástupců ČSVZ P. Dlouhého a P. Jirmana přítomni i vystavovatelé vynálezů - L. Beran a M.Diblík z  TU Liberec. Ti obsluhovali pohyblivý model školní stavebnice elektromotoru a generátoru.
Tentokrát jsme sice nezískali medaili výstavy, hlavně vlivem selhání lidského faktoru, ale přesto byla naše účast  poctěna medailí - osobní. Tu získal předseda ČSVZ P. Dlouhý od předsedy IFIA A. Vedrese za aktivitu při vzkřišování vynálezectví v ČR účastí na výstavách a dosaženými výsledky ocenění z minulých výstav.

Účast na Mezinárodním veletrhu vynálezů Soul
Také tato výstava byla s účastí vynálezců ČR. Byla obeslána 2 postery, které byly poslány elektronicky a vyvěšeny na výstavě zástupci IFIA. Nebyla tam však přímá přítomnost zástupců svazu ani vynálezců.

 

Rok 2008


Účast na festivalu vynálezců Suzhou Čína
Výstava se konala v rámci 40. výročí založení IFIA. Výstavy se zúčastnilo okolo 3200 vynálezců ze 63 zemí světa. Česká expozice za účasti předsedy ČSVZ P. Dlouhého vystavovala 5 panelů s vynálezy, 2 informační panely a 10 druhů prospektů A4 (řešitelů projektů EUREKA). Do soutěže o nejlepší exponáty bylo přihlášeno 555 vynálezů ze 36 zemí. Podle přísného několikakolového hodnocení mezinárodní komise ped vedením prezidenta IFIA A. Vedrese získal zlatou medaili český vynález EXPLONIX vynálezce J.Bláhy a kol., firmy RS Dynamics Praha, Tento vynález získal i stříbrný pohár IFIA CUP 2008. Měděnou medaili získal vynález Bezlopatkové turbiny SETUR, vynálezce M. Sedláčka, ČVUT Praha.


Účast na mezinárodní výstavě IENA Norimberk.
Česká expozice za účasti místopředsedy J. Zimy vystavovala v rámci společné expozice IFIA 2 panely vynálezů a 4 informační prospekty A4. Obdobně jako v Suzhou i zde IFIA udělovala medaile. Exponát EXPLONIX vynálezce J. Bláhy získal stříbrnou medaili a Bezlopatková turbina SETUR vynálezce M. Sedláčka  získala bronzovou medaili.

 

Rok 2007Předseda ČVZ P. Dlouhý se účastnil jednání IFIA v rámci výstavy Genius Budapešt


 

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Žádné události
306067