Úspěšná účast českých vynálezců
na mezinárodní výstavě vynálezů iENA 2010 Norimberk

 

Největší evropská výstava vynálezů letos probíhala od 28.do 31.října v hale č. 12. výstaviště Norimberk.  Výstava se odehrála v duchu „Ideje – vynálezy-novinky“ a bylo na ní vystaveno více jak 800 vynálezů ze 38 zemí světa. Odborný svět se zde setkal se světovými novinkami, došlo k přímému kontaktu vynálezců s potenciálními zákazníky a též zde byli významně ovlivněni vystavující mladí vynálezci, kteří jsou i žáky základních škol.
Odborné publikum, které letos bylo z 38 zemí světa, oceňovalo vysokou kvalitu vynálezů, přičemž spektrum vynálezů zasahovalo od řešení každodenních problémů k oblasti Hi-tech inovací.
Největší vystavovatelé byli z Německa, které bylo zastoupené především sdružením klubů vynálezců SIGNO a dále pak z Číny, Koreje, Malaysie, Polska, Maďarska,Ruska, Tajwanu a dalších. Vystavovatelé profitují z velké otevřenosti a zájmu médií, kdy téma výstavy probíhá v televizi, denním tisku a dalších médiích jak v Německu tak v zahraničí. Součástí výstavy jsou odborné semináře na různá vynálezecká témata jako např. marketing inovací, řízení a podpora inovací regionů a států, budoucnost patentových systémů, výukové programy kreativity a další. Zajímavá část byla pod názvem „Invention Evry Five Minute“ (vynález každých 5 minut), organizované SIGNO, kdy vynálezci prezentovali na podiu své vynálezy před širokým publikem.  Ze statistiky lze vyzvednout, že 78% vynálezců hodnotilo vysokou spokojenost s výstavou a především s možností získání kontaktů. Odborná veřejnost pochází především z oblasti obchodu, výroby, vývoje a výzkumu,  přípravy výroby a nákupu.
Velmi vysoko lze hodnotit sdružení vynálezeckých klubů SIGNO, které zabíralo nejen největší plochu výstavy,  ale také pořádalo řadu seminářů a dalších akci. V rámci spolupráce iENA – SIGNO proběhlo Symposium na téma „Vynalézání ve škole – jak může být podporována technická kreativita a inovační myšlení“ . SIGNO pořádalo večer, kde byli vyhodnocení nejlepších vynálezci klubů jak z řad mládeže tak dospělých. SIGNO bylo vidět na každém rohu – viz následující obr. Tato podpora vynalézání je v naší republice těžko uvěřitelná.

 

Uvítací ceremoniál Ocenění mládeže-vynálezců SIGNO

 

červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Žádné události
306068